Translate

piątek, 26 kwietnia 2013

Świece i ich rola w urządzaniu wnętrz


Dzisiaj chciałabym zaprezentować Wam moi drodzy czytelnicy artykuł Pana Maksymiliana Cyrka z zaprzyjaźnionego sklepu internetowego ArtDecor24.pl. Sklepu z ekskluzywnymi artykułami dekoracyjnymi, stylowymi meblami , gdzie nie dość,że możemy nacieszyć swoje oko unikatowymi i luksusowymi przedmiotami , to możemy je również zakupić w korzystnych cenach. Zapraszam do lektury :).


W urządzaniu wnętrza największą uwagę przywiązujemy do funkcjonalności i wygody, czynniki te niejako decydują o wyborze stylu aranżacji, a także wszelkich przedmiotów i dekoracji. Oczywiście jest to ważne i nie można o tym zapominać, jednakże warto zwrócić uwagę także na względy estetyczne wystroju, które przede wszystkim decydują o klimacie i atmosferze mieszkania. Jeśli już jesteśmy przy kwestii nastroju, warto wspomnieć, że bardzo ważne są tutaj wszelkie elementy i ozdoby dekoracyjne, które dopełniają aranżacji i wpływają na klimat mieszkania. 

Bardzo dobrym pomysłem i sposobem na urozmaicenie wnętrza są wszelkiego rodzaju świece, których przeróżne kształty i kolory świetnie dopełnią każdą aranżację. Nie ważne czy chcemy stworzyć wnętrze nowoczesne, utrzymane w minimalistycznej konwencji, czy raczej bardziej ekstrawaganckie i stylizowane, w każdej aranżacji świetnie zaprezentują się świeczki, świeczniki, lichtarze czy lampiony. Do wyboru jest tak wiele produktów, utrzymanych w różnych konwencjach, wykonanych z różnego rodzaju materiałów, że z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego. 

Fot. http://artdecor24.pl


Nowoczesność i klasyka, czyli świece dla każdego

Dla zwolenników nowoczesności, ale z odrobiną ekstrawagancji, ciekawą propozycją są świece żelowe, które przyciągają wzrok różnorodnością kolorów i kompozycji. Bardzo efektownie prezentują się we wnętrzach nowoczesnych, gdzie mogą być wykorzystane jako dopełnienie aranżacji i wtopią się w całość. Mogą być też potraktowane jako nieco barwniejszy akcent, wyróżniając się spośród całego zamysłu. Przy tym sprawią, że wnętrze będzie przytulniejsze i bardziej klimatyczne.

Klasyczne świece, które obowiązkowo występują w towarzystwie świeczników i lichtarzy, z powodzeniem odnajdą się we wnętrzach nieco bardziej klasycznych, a nawet stylizowanych na konkretną epokę czy styl. Tutaj często oprawa świecy, czyli zdobiony świecznik, stanowi centralny punkt, natomiast świeczka jest dopełnieniem całości, oczywiście nie zawsze tak jest. Wszystko zależy od naszego pomysłu, jeśli wybierzemy bardzo dekoracyjny świecznik w stylu secesyjnym, choćby z ArtDecor24, to już świeca musi być stonowana i niezbyt wyszukana. Warto pamiętać, że przesyt nie jest zbyt efektowny i elegancki.


Fot. http://artdecor24.pl

Fot. http://artdecor24.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz